معرفی کتاب - فروغ مهدویت و فروغ ولایت

نتایج آراء: 0

فروغ مهدویت ، امام مهدی و منتظران و امتحان الهی

ناشر: انتشارات کتابچی قطع: رقعی قیمت هر جلد:313 تومان

عناوین مجموعه کتبی است که آقای «محمد حسین صفاخواه » تدوین و تالیف آنها را عهده دار بوده اند. این آثار را انتشارات کتابچی در قطعی یکسان (رقعی) منتشر ساخته است. بخش اصلی این آثار را گزیده ای از «مجموعه رسایل سید شریف مرتضی رضی الله عنه » در برمی گیرد. ناشر در مقدمه هر سه اثر قصد خود را نشر کتبی که از احادیث نورانی خاندان نور: اقتباس شده اعلام می دارد.

مساله غیبت، رجعت، حکمت غیبت ، زمان ظهور و امتحان الهی در زمره سرفصلهای این مجموعه می باشد.

فروغ ولایت، به سوی دولت کریمه و وابستگی جهان به امام زمان(ع)

سه عنوان از مجموعه چهارده جلدی است که تحت عنوان کلی «سلسله مباحث امامت ومهدویت » توسط مؤسسه انتشارات حضرت معصومه(س) به چاب رسیده است.

آیة الله صافی گلپایگانی ، در زمره علما و محققانی هستند که طی سالهای گذشته آثار بسیاری را درباره «امامت و مهدویت » منتشر ساخته اند. سالها پیش این مجموعه در یک اثر جامع در اختیار مشتاقان قرار گرفته بود. ابتکار ناشر، خوانندگان را در مطالعه این آثار به نحوی ساده و آسان یاری داده است. «فروغ ولایت » توضیحات مؤلف درباره «دعای ندبه » است. این توضیحات موارد زیر را شامل می شود: اعتبار سند، دعای ندبه و معراج جسمانی ، دعای ندبه و عقل و دیگر مباحث در خور مطالعه مشتاقان دعای ندبه.

«به سوی دولت کریمه » ، سخنی درباره امدادهای غیبی ، ویژگیهای جامعه موعود ، شکوفایی وضع اقتصادی و بسط عدل و قسط در وقت ظهور حضرت صاحب (ع) دارد.

جلد یازدهم این مجموعه با عنوان «وابستگی جهان به امام زمان(ع)» سخن از وابستگی ممکنات به وجود امام زمان(ع) دارد و چگونگی این وابستگی را از دیدگاههای مختلف مورد بحث و فحص قرار می دهد.

این مجموعه در زمستان 1375 با تیراژ 5000 نسخه منتشر گشته است.

کلید واژگان (برچسب ها): 

منبع: 

موعود > مرداد و شهریور 1376، شماره 3، صفحه 1

موضوع مقالات: 

تاریخ بازیابی: 

سه‌شنبه, April 22, 2014